מדריך לטעינה בבית של רכב חשמלי (EV)

evcar - עמדת טעינה לרכב חשמלי, עמדות טעינה לרכבים חשמליים
מדריך לטעינה בבית של רכב חשמלי (EV)

מתרחש שינוי שממנו אנחנו בישראל מקבלים את האנרגיה שלנו, ובאופן שבו אנו משתמשים באנרגיה. שיעור האנרגיה המתחדשת ברשת החשמל שלנו  גדל בצורה יפה מאז שנת 2000 , ואנרגיה מתחדשת, כמו רוח ושמש, מהווה עד שנת 2019 גידול של כ 6% מייצור החשמל באנרגיות מתחדשות. והמספר הזה עולה במהירות. ההערכה היא כי ייצור חשמל סולארי יגדל באופן מהיר בשנים הקורובת מהאנרגיה המתחדשת המיוצרת בישראל מכיוון שעות השמש הרבות בישראל שמהווים כר פורה לניצול אופטימלי של אנרגיית השמש.

האם יקר יותר להפעיל רכב חשמלי

יחד עם המעבר לעבר אנרגיה מתחדשת ברשת החשמל שלנו, מתרחש שינוי באופן שבו אנו צורכים אנרגיה. אחד השינויים המשמעותיים ביותר הוא בשימוש ברכבים חשמליים. בשנים הקורובת עתידים לעלות לכבישי ישראל למעלה ממיליון כלי רכב חשמליים (EVs), והמספר  צפוי לגדול להמשיך ולגדול עד שנת 2030. עם שינוי זה בשימוש האנרגטי ברכב יבואו שינויים בתשתית הדרושים לשמירה על את המכוניות האלה על הכביש. בפרט, יהיה צורך רב בבתים המצוידים  בתחנות טעינה של רכבים חשמלים EV לטעון במהירות ובבטחה את הסוללות של הרכב החשמלי.

שאלות נפוצות אודות EVS

ביצוע השינוי מרכבי גז, בנזין וסולר קונבנציונליים למכוניות חשמליות עשוי להיראות כמו קפיצה גדולה. ואפשר להבין אתכם על כך שיש לכם הרבה שאלות בסיסיות לגבי מידת התאמת הרכב החשמלי שלך לסגנון החיים שלך. בואו נבחן כמה מהשאלות הנפוצות על רכבים חשמליים.

האם יקר יותר להפעיל רכב חשמלי?

לפי מחקר שנשעה בארה"ב מרבית משקי הבית האמריקאים מוציאים כ -20% מהכנסתם על עלויות הקשורות לתחבורה, כאשר חלק גדול מהסכום הזה הולך לכיוון הדלק. ואתה יודע שהסכום יכול להשתנות בהתאם לעלות הדלק שיכול להשתנות כל חודש. עלות החשמל יציבה הרבה יותר, ומשרד האנרגיה האמריקני מעריך כי עלות eGallon (המקבילה החשמלית לליטר בנזין) היא כמחצית מעלות הבנזין. כמו כן אתם יכולים להשיג חיסכון גדול עוד יותר אם אתם טוענים את החשמל שלך בזמנים שאינם בשיא, כמו בלילה.

כמה רחוק אוכל לנסוע עם רכב חשמלי EV?

זה ישתנה בהתאם לרכב. עם זאת, טווח EV משתפר עם כל דור חדש של כלי רכב. המכונית החשמלית הממוצעת תצטרך להיטען כל 160-250 ק"מ, אם כי לדגמים מסוימים יש טווחים כיום העולים על 500 ק"מ ומעלה. קחו בחשבון  שרוב הישראלים נוהגים פחות מ -60 ק"מ ביום , מה שהופך את EV לבחירה מעשית כמעט לכל היישומים.

כמה זמן לוקח לטעון רכב חשמלי EV?

זמן הטעינה תלוי בגודל מצבר הרכב, ברמת הטעינה הנוכחית ובמהירות נקודת הטעינה. ישנם שלושה סוגים בסיסיים של מטענים: מטענים מהירים ברמה 1, רמה 2 ומטענים מהירים במתח גבוה. השניים הראשונים משמשים ביישומים ביתיים, עם מטענים מהירים הדורשים תשתית חשמלית חזקה יותר ונמצאים במקומות ציבוריים ומסחריים.

כדי להכליל, רוב הבעלים לא יצטרכו לטעון את החשמל באופן מלא בכל יום, כך שהתוספת באמצעות תחנת טעינה בסיסית ברמה 1 עשויה להיות כל מה שאתה צריך. עם מטענים של רמה 1, זה יכול לקחת 14-20 שעות עד לקבלת טעינה מלאה על סוללה ריקה. אך אם השימוש שלך כבד יותר, ייתכן שתרצה לנצל את אפשרויות הטעינה המהירות יותר. מטענים של רמה 2 יכולים לטעון באופן מלא את רוב הרכבים בזמן קצר יותר, שנע בין 4-8 שעות. נדון בהטבה ביתית בפירוט רב בהמשך.

מה דעתך על תחזוקה של רכב חשמלי?

כלי רכב חשמליים כמעט ולא זקוקים לתחזוקה לעומת כלי רכב מונעי דלק ודיזל. המנוע החשמלי, הסוללה והאלקטרוניקה דורשים מעט תחזוקה מתוזמנת, ואינך צריך לדאוג לנוזלים כמו נפט,שמנים, חגורות ורצועות בדרך כלל יצרנים מזמנים לטיפול פעם ב 24 חודש בהתאם להוראות היצרן של כל רכב.

האם אצטרך להחליף את הסוללות בסופו של דבר?

אם חווית הידרדרות ההדרגתית של הסוללה של הטלפון החכם שלך, אתה יכול לדאוג לכמה זמן תחזיק הסוללה ברכב החשמלי – EV. וכמובן, החלפת הסוללה ב- EV יכולה להיות הצעה יקרה.

ניסיון בחיים האמיתיים הראה שאין הרבה מה לדאוג. רוב החשמליות יאבדו אחוז קטן מאוד מקיבולת הסוללה לאורך אורך חיי הרכב, ורוב החשמליות מגיעות עם אחריות ספציפית כדי להגן עליך מפני תקלה מוקדמת בסוללה.

מה דעתך על תחזוקה של רכב חשמלי

סוגי תחנות טעינה ביתיות לרכב חשמלי

אם אתה מתכוון להשקיע ב- EV, סביר להניח שתרצה להתקין עמדת טעינה ביתית. היכולת לטעון את המכונית במהירות בבית מוסיפה שירות רב יותר לרכישה ומאפשרת לך להשלים במהירות את הסוללות בכל יום כשאתה בבית. אנו נבחן את סוגי המטענים השונים, החלטות ההתקנה וניתן לך כמה מדריכים שיעזרו לך לבחור מטען העונה על צרכיך.

רמות EVSE

דיברנו עד כה על תחנות טעינה ומטענים, אך המינוח בפועל עבור מה שתתקין בביתך הוא EVSE – ציוד אספקת רכב חשמלי. למטרות פשטות, אנו רואים במונחים כמו "תחנת טעינה" או "מטען" זהים ל- EVSE. ישנם שני סוגים של EVSE שבהם אתה יכול להשתמש בביתך, EVSE ברמה 1 ורמה 2 EVSE.

 •  ציוד EVSE ברמה 1 הוא הפשוט ביותר לשימוש, והם בדרך כלל מסופקים עם EV בעת רכישתו. במטען רמה 1 פשוט יהיה תקע זכר, בעל שלושה שיניים, 110 וולט בקצה אחד, ותקע ספציפי לרכב בצד השני. כדי להשתמש בו, פשוט חבר אותו לשקע קיר נוח ואז חבר אותו לרכב שלך. רמה 1 נוחה וקלה לשימוש, אך האפשרות האיטית ביותר שיש. אם אתה רק צריך להשלים את הסוללה שלך רמת 1 עשויה להיות בסדר, אבלסוגי תחנות טעינה ביתיות לרכב חשמליאם הסוללה שלך כמעט ריקה, מערכת רמה 1 עשויה להימשך 14-20 שעות כדי לספק טעינה מלאה.

 

 • EVSE ברמה 2  מספק טעינה מהירה בהרבה, אך ציוד זה דורש ספק חשמל ייעודי של 220 וולט. מרבית הבתים מצוידים רק בשקע אחד או שניים מהשקעים הללו, בדרך כלל למייבש כביסה ולמגוון חשמלי, כך שאם אתה רוצה לחבר את המטען, תצטרך להוסיף מעגל ולבצע חיווט למיקום שאתה מתכנן. התקנת תחנת הטעינה. היתרון של מערכת רמה 2 הוא מהירות. מרבית הרכבים נטענים במלואם תוך 6-8 שעות ממצב טעינה מלאה עם מערכת טעינה ברמה 2.

 

 • רמה 3 EVSE  מיועדת לטעינה מהירה במקומות מסחריים. מערכות ברמה 3 דורשות ספק כוח DC של 440 וולט ואינן אופציה לשימוש ביתי. .

כמה מהר אני צריך מטען?

כאמור, מטענים ברמה 2 מהירים משמעותית מיחידות ברמה 1. עליך להעריך את הצרכים הספציפיים שלך כאשר אתה מחליט אם אתה צריך להשקיע בהוצאה הנוספת של מטען ברמה 2. שקול את השאלות הבאות:

 • האם תזדקקו לטעינה מהירה?  חשוב על EV שלך כמו הטלפון החכם שלך. רוב האנשים בסדר עם חיבור הטלפונים החכמים שלהם בן לילה כדי להשלים את הסוללה. אחרים זקוקים לטעינה תכופה הרבה יותר למכשיר שלהם מכיוון שהם משתמשים בו בתדירות גבוהה יותר. אם אתה מבצע נסיעות יומיות קצרות, מטען ברמה 1 עשוי להיות יותר ממספיק. אם יש לך נסיעה ארוכה ועורך נסיעות תכופות במהלך היום, מכשיר ברמה 2 עשוי לשרת טוב יותר את צרכיך.

 

 • האם ל- EV יש קיבולת סוללה גדולה?  למכוניות עם טווח ארוך יותר יש סוללות גדולות יותר ודורשות זמן טעינה רב יותר. מטען מהיר יותר עשוי להיות נוח יותר במקרה זה.

 

 • מתכננים יותר מ EV אחד?  אם למשק הבית שלך יהיו יותר מ- EV אחד אולי תוכל להסתדר מצוין עם מטען יחיד במהירות גבוהה, ולא שתי יחידות איטיות יותר.

התקנת מטען בבית לרכב חשמלי

 • בדוק את לוח החשמל שלך.  לוח החשמל שלך חייב להיות בעל יכולת להתמודד עם הדרישות הנוכחיות של מטען ברמה 2. ברוב הבתים החדשים יש מערכות של 100 אמפר, שהן נאותות, אך בבתים ישנים רבים עשויים להיות לוחות עם קיבולת נמוכה יותר. התייעץ עם חשמלאי אם אינך בטוח לגבי יכולת מערכת החשמל בביתך.
 • הערך את צריכת החשמל שלך.  גם אם לוח החשמל שלך בעל קיבולת גבוהה, עליך לבקר את השימוש החשמלי בבית שלך כדי לוודא שאתה לא מעמיס עליו יתר על המידה. מטען ברמה 2 ימשוך בין 30 ל -50 אמפר, וזה עומס נוסף על מערכת החשמל בביתכם. במדריך זה של משרד האנרגיה  יש הסבר שימושי כיצד לבצע את הערכתך ולהעריך את צריכת החשמל הרגילה שלך.

 

 • התייעץ עם חשמלאי מוסמך . גם אם אתה בטוח שמערכת החשמל בבית שלך עומדת במשימה, התייעץ עם חשמלאי או קבלן חשמל לפני שתחליט על המטען שברצונך להתקין בביתך.

פלאגין או קווי?

עמדות טעינה קשורות הן התקנה נקייה יותר – אין צורך לדאוג למצוא שקע לחיבור אליו. ואם אתה משתמש במטען ברמה 2 תצטרך לחבר לשקע 220 וולט קיים, שעשוי כבר להיות בשימוש, או להתקין שקע חדש. יתרון משמעותי אחד של מטען תוסף הוא שאתה יכול לקחת אותו איתך. אם אתה נוסע הרבה לשהות ממושכת, כמו לבית נופש או לבקר בן משפחה, ייתכן שתמצא את זה שימושי לקחת את המטען איתך, במיוחד אם אתה יכול להתחבר לשקע 220 וולט במקום שאתה נמצא בו. הולך לבקר.

היכן עלי להתקין את המטען?

המיקום הטוב ביותר של עמדת הטעינה תלוי בכמה גורמים, כולל גישה לחיווט הקיים, נוחות ועוד. בואו נבחן כמה פרמטרים שימושיים.

 • שקול כמה חיווט ייתכן שיהיה עליך להפעיל.   אם אתה מתקין מטען ברמה 2 סביר להניח שתצטרך להתקין חיווט נוסף. אם אתה מציב את המטען במקום בו קשה לנתב את החיווט חזרה ללוח החשמל של ביתך, ייתכן שתצטרך בעלויות התקנה גבוהות משמעותית.

 

 • מה אורך הכבל של עמדת הטעינה?   הקפד לבדוק את אורך הכבל המצורף לעמדת הטעינה בעת הקניות. מטען עם כבל ארוך ייתן לכם אפשרויות נוספות לאיפה תוכלו להתקין אותו.

 

 • בתוך הבית או בחוץ? אינך צריך להגביל את עצמך להתקנת מטען בחניה. מטענים לבית רבים מדורגים להתקנה פנימית וחיצונית. יתכן שתגלה שהעמדת המטען מחוץ עובדת לטובתך. להיות גמיש!
 • איפה יציאת הטעינה ברכב שלך? זו שאלה מטופשת, אבל אם החלטת להתקין את המטען בצד ימין של המוסך שלך ויציאת הטעינה של המכונית בצד שמאל, תהיה לך עבודה נוספת שתתחבר כשאתה מתחבר לחשמל. אתה לא יכול להבטיח היכן הנמל יהיה ברכישות הבאות, אבל אתה יכול גם לצאת ברגל ימין.

האם אני יכול לעשות DIY?

מערכת רמה 1 היא התקנה די פשוטה אם אתה מחבר אותה לשקע קיר קיים. הדאגה היחידה שלך היא לאתר את יחידת הקיר ליד תקע ולהתקין אותה על הקיר. חלק מהיחידות ברמה 1 יכולות להיות מחוברות לחיווט הקיים בבית שלך, כך שאין צורך בתקע. אם אינך בטוח לחלוטין ביכולתך לבצע עבודה זו, עליך להזמין חשמלאי מוסמך.

מערכות ברמה 2 יכולות להציג סיבוכים רבים נוספים. כפי שציינו קודם לכן, רמה 2 EVSE משתמשת בהספק של 220 וולט, ותצטרך להוסיף שקע 220 וולט חדש לחלוטין ולרוב זה מצריך שקע תלת פאזי. עבודה זו מומלצת ביותר שתעשה על ידי חשמלאי מוסמך שיכול לבצע את העבודה בבטחה.

האם אוכל להשתמש בפאנלים סולאריים עם המטען שלי?

בהחלט! אתה יכול להתקין פאנלים סולאריים המוקדשים לאספקת חשמל לתחנת הטעינה שלך. לחלופין, אם כבר יש לך פאנלים סולאריים, אתה יכול לקשר את האינוורטר של הבית שלך כדי לספק חשמל. לאחר שביניתם את עלות הפאנלים, האינוורטר והמטען, זה השילוב האידאלי ביותר. כמובן, אם אתם מתכננים לטעון את רכבכם בעיקר למשך הלילה, ייתכן שמטען סולארי ייעודי אינו השקעה נבונה.

כמה מהר אני צריך מטען?

עמדות טעינה קשורות הן התקנה נקייה יותר – אין צורך לדאוג למצוא שקע לחיבור אליו. ואם אתה משתמש במטען ברמה 2 תצטרך לחבר לשקע 220 וולט קיים, שעשוי כבר להיות בשימוש, או להתקין שקע חדש. יתרון משמעותי אחד של מטען תוסף הוא שאתה יכול לקחת אותו איתך. אם אתה נוסע הרבה לשהות ממושכת, כמו לבית נופש או לבקר בן משפחה, ייתכן שתמצא את זה שימושי לקחת את המטען איתך, במיוחד אם אתה יכול להתחבר לשקע 220 וולט במקום שאתה נמצא בו. הולך לבקר.

בחירת מטען לרכב ביתי

מטעני EV ותכונות חכמות

אולי כבר יש לך מכשיר חכם בבית, כמו הפעלת דוד חשמלי דרך האינטרנט . אם כן, חווית את הנוחות שמציעים מכשירים אלה. תחנות טעינה רבות מספקות כעת תכונות דומות. להלן מספר דוגמאות למה מטען חכם יאפשר לך לעשות.

 • קבעו לוח זמנים לטעינה.  מטענים חכמים מאפשרים לך לתזמן מתי המטען שלך נדלק ונכבה. זה שימושי אם אתה יכול לנצל את התמחור החשמלי הנמוך מהשיא.

 

 • עקוב אחר המטען שלך מרחוק.  באמצעות מטען חכם המחובר ל- Wi-Fi, תוכלו לעקוב אחר פעילות הטעינה מהסמארטפון שלכם.

  כיצד פועלות עמדות טעינה לרכב חשמלי EV
  כיצד פועלות עמדות טעינה לרכב חשמלי EV

 

 • בדוק את נתוני הטעינה שלך.  רוב המטענים החכמים רושמים תיעוד על פעילות הטעינה שלך. באמצעות אפליקציית הטלפון של המטען תוכלו לבדוק זמני טעינה, עלויות ועוד.

אורך הכבל

אתה רוצה להיות בטוח שיש לך מספיק כבלים כדי להגיע לרכב שלך, כמובן. אבל כבל ארוך יותר יספק גמישות רבה יותר, במיוחד אם יש לך שני רכבים חשמליים, או שתרצה לקבל אפשרות לחבר לחבר למכוניתו בעת ביקורו.

אמפר'ג

לא כל עמודת הטעינה טוענות את הסוללה של ה- EV באותה מהירות, גם אם הן באותה רמה של מטען. ההבדל הוא בעוצמה. מטענים עם דירוג אמפר גבוה יותר יכולים להתמודד עם זרם חזק יותר, כך שהמכונית שלך תיטען מהר יותר. לדוגמא, מטען ברמה 2 עם דירוג של 30 אמפר עשוי לספק טווח של כ-25 עד 30 קילומטרים לשעת טעינה, בעוד שמטען של 50 אמפר עשוי להגביר את זה עד למעלה מ -35 ק"מ לשעה. בדוק את המפרט של הרכב שלך כדי לראות עד כמה אמפר הוא יכול להתמודד.

בטיחות ויעילות

הוספת מכשיר חשמלי ראשי לבית אינה דבר שאתה רוצה לעשות בזול. בצע מחקר למטענים שאתה שוקל לרכוש ובדוק אם יש להם אישורים מתאימים. וחפש אישורי Energy Star לזיהוי המטענים היעילים ביותר.

כאשר הגיע הזמן להתקין מטען, הקפד להזמין קבלן שעובדיו מורשים, מבוטחים ומאומנים במיוחד בהתקנות עמדת טעינה של רכב חשמלי EV .

חסכון בכסף

אמנם יש עלות מראש לרכישת מטען והתקנתו, אך מתקזזות מול ההוצאה על ידי החיסכון שלך בדלק, ובחירת מטענים חכמים המאפשרים לך לתזמן את הטעינה שלך בתקופות בהן עלויות החשמל נמוכות יותר.

בשורה התחתונה

תוכלו למצוא שפע של אפשרויות כשתתחיל לקנות תחנת טעינה ביתית לרכב החשמלי שלך. זכור את נקודות המפתח שדנו בהן ותהיה בטוח שתבחר בחירה חכמה.

זהו עולם חדש ומלהיב עבור רכבים ניידים

רכבים חשמלים EVs כאן כדי להישאר. יותר ויותר דגמים חדשים עולים על הכבישים, והתשתית לטעינה בדרכים הופכת נרחבת וחזקה יותר מדי יום. אם אתה שוקל לעשות את המעבר לרכב חשמלי, זו תקופה מרגשת.

בתוספת תחנת טעינה ביתית יעילה, מכונית חשמלית הופכת לכלי שימושי עוד יותר. בחר את המטען המתאים לצרכים שלך ותשמור על טעינת המכונית שלך ומוכנה לשימוש במחיר הנמוך ביותר האפשרי בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי.

אהבתם שתפו:
צריכים הצעה לעמדת טעינה לרכב חשמלי ?

נא מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

Evcar – חברתנו מתמחה בעמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי, עמדות טעינה ביתיות, עמדות טעינה ציבוריות, עמדות טעינה מהירות לרכבים חשמליים, חברת יבוא עמדות טעינה והתקנה

קידוש השם 1, ראשון לציון
072-3360890

מידע נוסף
מדריך טעינה מהירה לרכבים חשמלים

מדריך טעינה מהירה לרכבים חשמלים

כפי שהשם מרמז, מטען מהיר הוא הרבה יותר מהיר ממטען הרכב החשמלי הממוצע שלך. יחידות סופר חזקות אלה יכולות לראות את מכוניתכם טעונה עד 80% בפחות

הרגלי טעינה חכמים לרכב חשמלי

הרגלי טעינה חכמים לרכב חשמלי

אחד היתרונות הכייפים ביותר של נהיגה ברכב חשמלי (EV) הוא לא לעצור שוב בתחנת דלק. בנוסף לחיסכון בכסף בהשוואה לבנזין, טעינה של רכב חשמלי EV

שווה קריאה
התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמלים
צרו קשר להצעת מחיר

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן